FAQ

1. Hogyan lehet vadászfegyvert bevinni magyar területre?

Két (2) lehetőség van lőfegyver szállítására:
     1.1. Ha valaki nem rendelkezik uniós lőfegyver-útlevéllel, akkor a következőket kell tennie:

Szerezzen be egy meghívólevelet, melyben szerepel a lőfegyver típusa, kalibere, száma, lőszer száma.

A határon 3000 Ft-ért bevételi bélyeget kell vásárolnia. Érdemes már ekkor átváltani a 3000 Ft-ot is, mert a repülőtér biztonsági zónájában nem mindig lehetséges a váltás.

A lőfegyver behozatali engedélyt az útlevél felmutatása és a poggyászod átvétele után tudod megvásárolni. Ennek megvásárlásához át kell menned a piros folyosón. Autóval történő utazás esetén a nyilatkozatot az útlevél-ellenőrzés után kell megtenni.

A lőfegyver-behozatali engedélyt meg kell őrizni, és biztonságos helyen kell elhelyezni. Mielőtt a vadász elhagyja az országot, ezt az engedélyt a határon vissza kell adni. Ez az engedély igazolja, hogy a vadász saját lőfegyverét hozta be az országba, és most hagyja el a magyar földet. Ha ezt az engedélyt nem adják vissza, a magyar vámhatóság hatósági eljárást indít.

     1.2. Ha valaki rendelkezik EU-s lőfegyver-útlevéllel, akkor a következőket kell tennie:

Meghívólevelet kell beszerezni

EU-s lőfegyverútlevelet és egy személyazonosító okmányt, például útlevelet.
    *Lőfegyver behozatali engedélyre nincs szükség.

A hatályos magyarországi jogszabályok szerint sörétes puskát csak apróvad vadászatára lehet használni. Kivételt képez a vaddisznó, mivel az sörétes puskával is vadászható.

2. Mi szükséges a magyar vadászati engedélyhez?

Minden vadásznak magyar vadászati engedélyt kell beszereznie, amelyet társaságunk biztosít. Ennek az engedélynek a kiállításához a következő dokumentumokra van szükség

  • útlevélszám
  • az anyaországból származó lőfegyvertartási engedély
  • EU-s lőfegyver-útlevél száma

Kérjük, hogy ezeket a szükséges dokumentumokat a honlapon található "Válasz oldal "segítségével küldjék el irodánknak.

A vadászati engedély kiállításával egyidejűleg társaságunk vadászati felelősségbiztosítást is köt minden vadászunk számára. A biztosítás díját a vadászjegy ára tartalmazza.

3. Hogyan számolják ki a költségeket a vadászat után?

A vadászat után a zsákmányolt állatok és az igénybe vett szolgáltatások a vadászati számlán kerülnek feltüntetésre. Ezt a számlát a vadászat után a vadászterület képviselője és a vadász közösen tölti ki. Egyetértésüket aláírásukkal hitelesítik.

A vadászút végszámlája a kilövési számla alapján készül. Amikor a vadászok megkapják a végszámlát, megkapják az összes kiviteli dokumentumot is, amelyek között szerepel az EU állatorvosi dokumentáció és a trófea értékelő lap.

Ekkor a vadász legálisan kiviheti trófeáit Magyarország területéről.

4. Lehet-e lőfegyvereket bérelni Magyarországon?

A magyar vadászati törvény szerint minden vadász csak saját lőfegyverrel vadászhat.

5. Mi történik az elejtett állatok húsával?

A vadászvendég csak a zsákmányolt állat trófeájára jogosult, a húsra nem. A zsákmányolt állatok húsa a vadászati túratársaság képviselőjét illeti meg. Ha a vadászvendég a zsákmányolt állatok húsát szeretné, külön díjat kell fizetnie.

6. Használhatja-e a vadász a saját vadászkutyáját a magyarországi vadászkiránduláson?

A vadászkutyák használata legális a vadászkirándulás során, azonban a vadászoknak erről előre tájékoztatniuk kell a vadászati képviselőt. Nagyon fontos, hogy társaságunkat előre értesítsék erről a kérésről, hogy a szükséges intézkedéseket meg lehessen tenni.

7. Hogyan lehet a trófeákat kivinni Magyarországról?

A trófeák Magyarországról történő kiviteléhez a vadászoknak a következő dokumentumokkal kell rendelkezniük:

  • Elszámolt lőszámla
  • Trófeabírálati lap
  • vámáru-nyilatkozat

Ha a vadász olyan országban lakik, amely nem EU-tagállam, akkor szükség van egy állatorvosi igazolásra is, amelyet hiteles állatorvos ír alá. Az állatorvosi bizonyítványt a TREFFA Kft.